Tapety zdobią mieszkanie

Montaż tapet jest nietrudną pracą. Najwięcej czasu zajmuje wybór dobrych tapet, lepiej grubszych, z ciekawym wzornictwem. Są one na pewno przydatne, wyglądają dobrze i można korzystać z nich przez długi czas – nie niszczą się tak szybko. Tapety kupuje się w rolkach, przycina się je i przykleja się do ścian. Zadanie można zlecić specjalistom lub wytapetować mieszkanie samodzielnie. Należy sprawdzać czy wzory są dobrze dopasowane, aby ściany wyglądały elegancko oraz estetycznie. Najłatwiej nakłada się tapety jednolite, bez wzorów. Nie trzeba niczego dopasowywać.

 Jakie są tapety?

Tapety mogą być papierowe, materiałowe i winylowe, pastelowe lub w wyrazistych kolorach, beżowe, brązowe, w kwiaty, zwierzęta lub różnokolorowe pasy. Najlepsze są te ostatnie z uwagi na wysoką trwałość. Tapety należy nałożyć starannie. Ściana musi być przygotowana – gładka, sucha, równa oraz czysta. Nie może być nierówności tynku. Ściany trzeba wygładzić. Tapety ścienne pokrywają ścianę, dlatego trzeba usunąć wystające haki i przełączniki, które wystają. Tapety tnie się na pasy, przykłada się je do ściany i równo przykleja. Do przycinania tapet najlepszy jest ostry nóż. Dobrze jest mieć sklejkę, kątownik stolarski oraz ostry nóż kuchenny przygotowane przed naklejeniem tapet.

Jak kleić tapetę?

Każda tapeta musi przylegać do ściany, nie mogą być pod nią bąble i nierówności. Potrzebny jest dobry klej do tapet. Każdy pasek tapety należy starannie posmarować klejem i dokładnie przytwierdzić do ściany. Jeśli jednej osobie jest trudno to zrobić, to druga powinna jej pomóc w klejeniu tapety. Tapetę dociska się szczotką, wałkiem do tapetowania, pędzel ławkowiec także się przyda. Nie warto się śpieszyć, aby nie mieć tapety niedbale przymocowanej. Staranne działanie to podstawa. Klienci nieraz nie mają czasu i cierpliwości, dlatego zlecają przyklejenie tapet specjalistom. Jest to droższe, ale nie wymaga wysiłku ze strony klientów. Wystarczy dopilnować ekspertów. I to jest dobra część takiego przedsięwzięcia.

Więcej informacji na stronie: http://www.master-bud.net/oferta/tapetowanie/